Wojtek Przybyszewski Jr.: Marzenia i wspomnienia

„W świecie moich marzeń i wspomnień z dzieciństwa” to tytuł wystawy rysunków Wojtka Przybyszewskiego juniora, której otwarcie nastąpi 1 kwietnia 2022 r. w Łodzi.

*  *  *  *  *

Mam na imię Wojtek i jestem absolwentem Zespołu Szkół Specjalnych „Dać Szansę” w Warszawie. Uczestniczyłem też w warsztatach nauki graficznych programów komputerowych w Warszawskiej Szkole Reklamy. Od najmłodszych lat interesuję się animacją. Moja ulubiona wytwórnia to Wytwórnia Walta Disneya w USA, a w Polsce – Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

 

Przy stoliku animacyjnym w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, 2016 r.

 

Lubię robić krótkie filmy animowane – według własnych pomysłów oraz na podstawie produkcji Walta Disneya (np. „Oszust oszukany”, 2011). Kadry do moich filmów rysuję ołówkiem na kartce, skanuję, a potem poprawiam linie, koloruję i wykańczam na komputerze.

Miałem już jedenaście wystaw moich rysunków – pięć w Warszawie, dwie w Rzeszowie i po jednej w Opolu, we Wrocławiu, w Opinogórze i Dobrzycy.

 

Wernisaż wystawy w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze w 2019 r.

 

Marzę, aby w przyszłości zostać zawodowym animatorem-rysownikiem – i w jednej chwili – tak, jak mogłoby to się zdarzyć w zaczarowanym świecie Walta Disneya, zmienić się z autysty w prawdziwego artystę.

 

Wernisaż wystawy w Muzeum Ziemiaństwa, Dobczyca (woj. wielkopolskie), 2021 r.

 

Na wystawie w Galerii Kawiarnia Łódzkiego Domu Kultury zobaczycie wybrane klatki z filmu „Oszust oszukany”, które wykonałem inspirując się filmem Disneya, ale ze zmienionymi postaciami, storyboardy (czyli scenorysy) i projekty gadżetów promujących Flasha Superpsa oraz inne rysunki z moich ukochanych filmów tej wytwórni.

Wojtek Przybyszewski junior

 

 

Wernisaż wystawy „W świecie moich marzeń i wspomnień z dzieciństwa – rysunki Wojtka Przybyszewskiego juniora inspirowane pracami Disneya” odbędzie się 1 kwietnia 2022, godz. 17:00, w przededniu Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2022 (2 kwietnia 2022) w Łódzkim Domu Kultury, Galeria Kawiarnia, ul. Traugutta 18, Łódź.

Wystawa będzie czynna do 29 kwietnia 2022 r., od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 16:00.

 

*  *  *  *  *

 

Artystyczna droga Wojtka Przybyszewskiego Jr. jest długa.
Jej początki opisuje artykuł:

►► Autysta (czyt.: artysta) ◄◄

 

 

Na wystawie w Łódzkim Domu Kultury na ul. Traugutta 18 wystawione będą:

►► Prace eksponowane na wystawie „W świecie moich marzeń” ◄◄

 

 


► Periplus – powrót na Stronę Główną