Karina Wilhelmi: Mam na imię Karina

Witam, mam na imię Karina.  

Może się nie znamy, albo los sprawił, że spotkaliśmy się gdzieś w innym miejscu na świecie. Może to ja byłam tą nieznajomą, która przeszła przed Tobą w tłumie i która się do Ciebie uśmiechnęła; tak, tak, myślę, że to byłam ja, bo lubię się uśmiechać do ludzi. 

Miałam w życiu dużo szczęścia, ponieważ urodziłam się, aby podróżować, a świat zrobił wszystko, aby pokazać mi swoje najpiękniejsze i najciekawsze miejsca.

Najlepsze wspomnienia wiążą się z wyprawami morskimi, które odbywałam na pokładzie jednego z najpiękniejszych polskich żaglowców: żaglowca Pogoria, na którym podczas rejsów miałam okazję zwiedzić wiele, ciepłych krajów jak Hiszpania i Portugalia, bajecznie kolorowych jak Maroko, zielonych jak Irlandia, eleganckich jak Francja, dzikich jak Norwegia, kulturalnych i artystycznych jak piękne Włochy.

Byłam na wielu kontynentach, żeglując do Stanów Zjednoczonych i Kanady, a także do Afryki i Azji.

Na początku opracowałam dużo materiału fotograficznego, ale później nauczyłam się, że dla prawdziwego podróżnika ważne jest nie tylko to, co jest uwiecznione na kliszy fotograficznej, ale przede wszystkim to, co pozostaje w jego pamięci.

Zakochałam się w atmosferze tych miejsc, nauczyłam się szanować każdą kulturę i każdą religię, a także sposób myślenia innych ludzi; zawsze lubiłam dostrzegać szczegóły, które innym umykały.

Oddychałam przestrzenią, wiatrem, morzem… i nauczyłam się patrzeć, słuchać i milczeć, kiedy trzeba.

A jeśli jeszcze nie spotkaliśmy się podczas moich podróży, to na pewno kiedyś spotkamy się gdzieś na świecie i ja… uśmiechnę się do Ciebie!

Karina Wilhelmi

Karina, Wilhelmi, Karina Wilhelmi, Pogoria

 

Cdn.

Z książki:

 

Karina Wilhelmi. I racconti del mare. [tłum. z polskiego: Giovanni Coppola]
Varese, IT : Pietro Macchione Ed., 2022-07-08.
ISBN: 978-88-6570-738-8. E-book: 2023.

Wersja polska w przygotowaniu do druku.

 

 

O Autorce przeczytaj tu: ►Giovanni Coppola: Karina


► Periplus – powrót na Stronę Główną